35%
sleva
a záruka na vestavěné skříně 10 let

Druhy dveří vestavěných skříní

Dveře vestavěných skříní realizujeme ve třech různých typech, které se od sebe liší především způsobem otevírání.

S tím souvisí i prostor, který celá vestavěná skříň včetně dveří zabírá a také materiály, ze kterých je možné dveře vyrobit.

Nejoblíbenějším řešením jsou vestavěné skříně s posuvnými dveřmi, ale děláme i klasické pantové dveře, které kombinují výhody obou předchozích typů. Vestavěná skříň může být samozřejmě i úplně bez dveří. Více se o jednotlivých typech dveří dozvíte na podstránkách nebo v textu níže.

Výběr finálního řešení závisí samozřejmě na Vašich preferencích, ale často také na možnostech daného prostoru. Zašlete nám poptávku a společně vybereme ten nejlepší typ dveří pro Vás.

Posuvné dveře

Nejčastěji vyráběný typ vestavěných skříní, který je velice praktický. Posuvné sveře se při otevírání posouvají do stran a nepřekáží tak při manipulaci s věcmi. To oceníme zejména v úzkých prostorech, jako jsou chodby.

Pantové dveře

Pantové (otvíravé) skříně jsou jedním z nejstarších a nejpoužívanějších systémů otvírání skříně. Jejich hlavní výhodou je, že dveře zabírají pouze 2 cm z hloubky skříně.

Posuvné dveře

Nejoblíbenějším řešením jsou vestavěné skříně s posuvnými dveřmi. Posuvné dveře se otevírají do stran a nezabírají tak místo před skříní, což oceníte především v úzkých prostorech, jako jsou např. chodby. Další výhodou posuvných dveří jsou široké možnosti materiálů výplní – můžeme použit lamino, zrcadla, lacobely, ... Je však nutné počítat s tím, že posuvný systém dveří zabírá cca 10 cm z hloubky skříně, takže pro mělké skříně se příliš nehodí.

Pantové dveře

Další druh dveří zabírá naopak pouze 2 cm hloubky skříně. Jedná se o klasický typ pantových dveří, které se otevírají do prostoru před skříní. Jako výplň pantových dveří je možné použít jen lamino. Kvůli navrtaným pantům nejsou zrcadla ani lacobely vhodné.

Vestavěné skříně bez dveří

Ne vždy chceme obsah skříně schovávat, takže je vhodné zmínit, že realizujeme i vestavěné skříně bez dveří. Toto řešení je vhodné např. pro šatny na míru, kdy máte pro své oblečení vyhrazenou celou místnost nebo knihovny na míru, protože knihy je škoda skrývat za dveřmi. V neposlední řadě je možné provést i kombinaci – část skříně bez dveří a část s dveřmi. Možnosti jsou opravdu nekonečné.

Sestavte si skříň
podle sebe

Navštivte nás
v prodejně Praha 4

Tento web používá k poskytování služeb a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací